Mega Yük Asansörleri İşinizi Hafifletiyor.

Mega Yük Asansörleri İşinizi Hafifletiyor.

Çok katlı binalarda faaliyet gösteren birçok işletme, üretimini ya da satışını gerçekleştirdiği ürünleri katlar arasında en kısa sürede ve az enerji harcayarak taşıyabilecekleri çözümlere ihtiyaç duyuyor. PFFAF, YALE ve TIGRIP Türkiye resmi distribütörü Megalift Sistem, “Doğru ve Kaliteli” hizmet anlayışı ile ürettiği yük asansörleri aracılığıyla firmaların bu ihtiyaçlarına en doğru çözümleri sunuyor.

Mega Yük Asansörleri İhtiyacı Tam Olarak Karşılayacak Şekilde Tasarlanıyor

Yük asansörleri; fabrika, mağaza, depo gibi mekânlarda ham madde, eşya veya ürün taşıma işlerinin çok daha az enerji harcanarak tamamlanabilmesine imkân tanıyor. Asansörler, kuyu tipi ve seyir mesafesi gibi kriterler baz alınarak hidrolik ya da elektrik motorlu olarak üretiliyor. Kullanımındaki esas amaç, ağır yüklerin bir yerden başka yere taşınması olduğundan gerek hidrolik gerekse de elektrikli yük asansörü çözümlerinin kapı, kabin, motor gibi parçaları tasarlanırken öncelikli olarak işletmenin ihtiyaçları göz önünde tutuluyor.

Garaj, oto galeri, fabrika gibi taşıma işlerinin yoğun olduğu alanlar için uygun yapıdaki hidrolik yük asansörü, iki farklı model hâlinde üretiliyor. İlk modelin tasarımında düz tablaya yer veriliyor. Tabla kalınlığından dolayı zemin ile kabin arasında 100-200 milimetrelik yükseklik farkı oluşuyor. Bu fark, asansöre yerleştirilen küçük boyutlu ek rampa ile kolaylıkla ortadan kaldırılıyor. İkinci modelin tasarımında ise ters tabla tercih ediliyor. Yataklama, tablanın altına yerleştirildiğinden asansör, bir üst kata geldiğinde yandaki profillerin çıkıntıları da yukarıya doğru taşmamış oluyor.

Hidrolik Yük Asansörleri Hangi Avantajları Sağlıyor?

Yük taşıma amacı ile kullanılan hidrolik motorlu asansörler, kuyu ve makine dairesi gerektirmiyor. Bu özelliklerinden dolayı montaj aşaması, diğer tipteki asansörlere oranla çok daha hızlı şekilde tamamlanıyor. Hızlı şekilde hizmete alınabilme özelliklerine ek olarak hidrolik asansörler, düşük maliyetleri sayesinde fiyat avantajı da yaratıyor.

Hidrolik motorlu asansörlerin üretiminde tek ve çift taraflı olmak üzere iki farklı tasarım şekli uygulanabiliyor. Tek taraflı asansörler, muhtelif tabla ölçülerinde 10 ton ağırlığa kadar yükü 12 metre yüksekliğe rahatlıkla çıkarabiliyor. Çift taraflı versiyonların ise çıkabildikleri maksimum yükseklik aynı seviyede kalmakla birlikte taşıyabildikleri yükün ağırlığı, 15 tona ulaşıyor. Hidrolik motorun monte edildiği asansörler, ayrıca, geniş kabin boyutları sayesinde engelli bireylerin kullanımına uygunluk taşıyor.

Megalift Sistem 41. Yılında Verimliliği Artırıcı Çözümler Sunmaya Devam Ediyor

41 yıllık deneyim sonucunda ortaya çıkan Mega markası, sadece farklı tipte yük asansörlerini içermiyor; üretim ve hizmet odaklı işletmelere yönelik konstrüksiyon sistemleri ile personel ve yük taşıyıcı çözümleri de bu çatı altında toplanıyor. Konstrüksiyon sistemleri, montaj hatlarında iş akışının hızlanmasına ve depolama alanlarında yüksek ağırlığa sahip yüklerin daha kolay biçimde taşınmasına imkân veriyor.

Personel ve yük taşıyıcılar ise yüksek kaldırma kapasiteleri sayesinde zorluk derecesi yüksek işlerin kısa sürede tamamlanmasına olanak tanıyor. Direk tipine göre tek ve çift olmak üzere iki farklı seçenek hâlinde üretimi gerçekleştirilen taşıyıcılar, bünyelerinde barındırdıkları güvenlik önlemleri ile iş kazalarının meydana gelme ihtimalini de kayda değer oranda azaltıyor.

Megalift Sistem, Yale Türkiye Distribütörüdür.

Bize Ulaşın